Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń

środa, 17 października 2012

Gdyby głupota miała skrzydła....to władze MOSIR-u  w Radomiu fruwały by jak orzeł bielik. Rozumiem, że w oceanie nieprawości promuje się model rodzinny ale to, co zrobiono na basenie "Neptun" jest idiotyczne. Otóż wprowadzono tam ceny promocyjne  w myśl hasła
” Promujemy tradycyjny model rodziny”. Aby skorzystać z takiej okazji, dzieciarnia musi przybyć w towarzystwie obojga rodzicieli. Nie  taty czy mamy. Obojga.
Biada wam występne samotne matki . Panny, rozwódki i wdowy. Biada wam samotni ojcowie. Nie dla Was i waszych dzieci ten cymes. Zapłacicie jak za zboże. Dostaniecie wprawdzie zniżkę ale o tej promocji zapomnijcie. Im więcej potomstwa macie, tym drożej dla Waszej kieszeni..I nie ma co kombinować, że mama pójdzie z dziećmi i ciocią, albo ojciec z dziećmi i z bratem. Nie ta płeć. Dla pocieszenia dodam, że można wziąć ze sobą zupełnie obcego człowieka byle płci przeciwnej, bo jak na razie dowody osobiste i akty małżeństwa nie są wymagane. Na razie.

Jakby tego było mało, basen jest własnością miasta. Czyli zbudowany i utrzymywany za podatki wszystkich mieszkańców Radomia.
Władze MOSiR  tłumaczą, że to oferta czasowa. Ma służyć do integracji rodzin w czasie wolnym od pracy.
Być może nie dociera do nich prosty fakt, że coraz mniej członków rodziny ma wolne w tym samym czasie. Nie dociera do nich, że są rodzice pracujący w systemie zmianowym. I proste pytania. Skąd to zróżnicowanie pomiędzy rodziną pełną a niepełną? Czy dzieci samotnych rodziców i oni sami są gorsi?
Co z ich integracją?

„Mama, tata i ja” – cena 17zł. Samotny ojciec z dwójką dzieci -28zł.
„Mama, tata i ja „( 5 dzieci) –cena  29zł. Samotny rodzic z piątką dzieci – 40zł.
Ktoś powie: a tam, marne 11 zł. Nie dla nich.

(źródło: gazeta wyborcza/radom)

35 komentarzy:

 1. mają kiepskiego marketingowca, oj, kiepskiego!

  OdpowiedzUsuń
 2. ...acha, to samotna (rozwiedziona) matka czy ojciec, wdowa czy wdowiec tudzież panna plus dzieci nie stanowią rodziny...ciekawe!
  Kreślę pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wg. badań jakie ostatnio przeprowadzono, wczoraj o nich z radia się dowiedziałem, Polacy uważają, że rodzina to mama,tata-dzieci 100% respondentów, samotny rodzic-dziecko 80% , mąż-żona 71% , rodzice jednopłciowi-dzieci 45%. widocznie w Radomiu poznali te badania wcześniej.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawe rozwiązanie,
  ciekawe jak długo nad tym myśleli :-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Klik dobry:)
  ... i w dodatku cóż to za integracja rodziny - skoro tym argumentują, jeśli mama może pójść z sąsiadem nie będącym ojcem jej dzieci.

  Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, w jaki sposób można wpaść na taki pomysł? To trzeba być kompletnym wariatem, albo wybitnym ponad wszelką normę mędrcem.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się nie wypowiem, bo jeszcze wrzenie we mnie nie ustało i mogłabym coś niestosownego powiedzieć. No cóż. Nie stanowię rodziny dla mych dzieci.
  !@%@&^$%*&$*%&(!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. PS. A jak sprawdzają płeć "mamy" i "taty", skoro nie sprawdzają dowodów osobistych? Organoleptycznie?

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Nie ma moich komentarzy, buuuuu
  alElla

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest "postępowa" integracja. Wzór z budownictwa. Tam już nie tylko osiedla , ale i pojedyńcze bloki "integrują" ,ogradzając płotami. Tak jak tu, są równi i równiejsi. Gdzie my zmierzamy.......?

  OdpowiedzUsuń
 9. Można się tylko zaśmiać. Najgorsze, że coś takiego wymyślił jakiś dorosły człowiek i to jest załamujące.

  OdpowiedzUsuń
 10. Haniu, jeśli wyżsi szczeblem nie "umią" myśleć lub myślą inaczej i nie potrafią zamknąć dachu nad stadionem jak deszcz pada, to powiedz mi czego się spodziewasz po niższych szczeblach władzy?
  przecież przykład płynie z góry... płynie po stadionie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest szansa, że kąpiel na Stadionie Narowodnym w Warszawie przez najbliższe kilka dni będzie po niższej cenie.
  Pozdrawiam. Grzegorz.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo niemądre zarządzenie, bo zamiast zintegrować rodziny, rozdrażnią. Słusznie dopominasz się o samotnych. Mam nadzieję, że przemyślą swoją decyzję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. No to juz podchodzi pod "lekka" dyskryminacje...

  OdpowiedzUsuń
 14. spoko, niedługo trzeba będzie mieć akt zawarcia małżeństwa, metryki dzieci, zameldowanie i godziny pracy rodziców. żeby bezrobotni nie korzystali broń boże...ktoś długo nad tym myślał.pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 15. No, ręce mi opadły; ale jak basen zapowie promocję dla samotnych rodziców, to zaraz odezwą się głosy, że się występuje przeciwko modelowej rodzinie, ba, że promuje się rozwiązłość (bo przecież wdowy i wdowcy mają się umartwiać po wieki wieków, wiec skąd pomysł na basen?) - teraz to dopiero będzie ta głupota fruwała!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Głupota w Polsce ma przepiękne skrzydła i unosi się wysoko nad naszym krajem. Żeby w końcu ta uskrzydlona jejmość spadła na ziemię i nigdy już nie pofrunęła. Marne są jednak widoki na słodki koniec.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 17. czyli i ja rodziną nie jestem....

  OdpowiedzUsuń
 18. Hanno, władze basenu dobrze liczą: wiedzą że mało kto ma taki komfort, by na basenie z dzieckiem bawili się obydwoje rodzice. Jednak oprócz zabawy z dzieckiem, jest praca zawodowa i prace domowe oraz inne obowiązki. Tylko faktycznie, po kieszeni dostaje samotny rodzic?!

  OdpowiedzUsuń
 19. jantoni341.bloog.pl17 października 2012 21:47

  A co z wdowami i wdowcami mającymi dzieci?
  LW

  OdpowiedzUsuń
 20. Kiedyś widziałam coś bardzo podobnego przy kasie biletowej cyrku. Dzieci do lat 7 miały wejście gratis, ale musiały być pod opieka osoby dorosłej, która to musiała zapłacić 50 złotych. Bilet ulgowy natomiast kosztował 12 złotych, normalny dla osoby dorosłej ok. 25. Jak by nie liczyć rodzic z dzieckiem płacił jak za zboże, a dziecko miało tylko pozornie wejście za darmo.
  Tylko że cyrk to już prywatne przedsiębiortwo rozrywkowe, a basen utrzymywany z pieniędzy podatników nie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Czyli jak matka chce iść z dzieckiem na basen a mąż wyjechał w roczną delegację, to ma iść z aktem ślubu?

  OdpowiedzUsuń
 22. Ktoś tam w rachowaniu się pomylił... Podłe!

  OdpowiedzUsuń
 23. To jest jeden z tych przypadków gdy człowiekowi ręce opadają.
  Coraz więcej takich głupot w naszym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie patrze prawie nigdy na promocje, bo co to jest PROMOCJA? Jakoby jakas znizka? W naszym kraju jest KTOS lub COS co da cos za darmo? Ta promocja jest wkalkulowana... tylko w opisanym przez Ciebie przypadku nie wiem w co i w kogo!
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 25. Taaaaa ....płetwy opadają po prostu.
  Serdeczności Haniu!

  OdpowiedzUsuń
 26. Czysta parodia. Dal rajców z Radomia przydatne będą taczki.
  Gdzie oni żyją? może na księżycu?
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 27. Jako samotna matka dwójki dzieci znam nadto dobrze różne tego typu ulgi dla rodzin... Niestety, podniosłam rękę na święte stadło rodzinne, więc jak nie kijem mnie, to pałką. To jest nasz kraj wspaniały. Na szczęście jakoś dobrnęłam do momentu, ze dzieci są już dorosłe i jedno już zupełnie samodzielne. Już mnie tego typu traktowanie nie dotyczy. Ale jak czytam takie rzeczy, to mi ręce, cycki i wszystko co tylko może opaść - opada.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Aha i jeszcze jedno. Ta promocja, z racji, że mało kto będzie w stanie z niej skorzystać przypomniała mi pewien dowcip: Pewien Szkot - właściciel kina - będąc za granicą zauważył ogłoszenia, że wstęp do kina dla ludzi po dziewięćdziesiątce jest za darmo. Chcąc pokazać jaki jest światowy, napisał na drzwiach swojego kina ogłoszenie: Wstęp do kina za darmo dla osób, które ukończyły 90 lat, o ile znajdują się w towarzystwie swoich rodziców.
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 29. A to ciekawe kto też to zatwierdził ,zawsze ktoś mądry musi to zatwierdzić,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 30. To rzeczywiście szczyt głupoty...Myślę, że są to działania polegające na wymuszaniu określonych zachowań i dyskryminujące pewne grupy...Promocja powinna dawać możliwość swobodnego z niej korzystania, tak aby wszyscy byli zadowoleni...U nas np. są dni, w których czas korzystania z basenu jest nieograniczony...dla wszystkich. Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 31. Brzmi, jak kiepski dowcip. Tylko tego typu dowcipów coraz więcej. I idiotów także......

  OdpowiedzUsuń